Zadzwoń: +48 508 017 683
            wet.kontakt@amerlab.pl
poniedziałek - piątek 8-14

BEZPŁATNE BADANIA KLESZCZY
Informacje dla uczestników

 UWAGA ! Materiał do badań naukowych przyjmowany jest wyłącznie w laboratorium AmerLab od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00-10.00 i 12.00-14.00. Przesyłki kurierskie należy wysyłać na adres AmerLab: ul. Żwirki i Wigury 101, 02-089 Warszawa.

Zakład Parazytologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym zaprasza do udziału w bezpłatnych badaniach dotyczących występowania krętków Borrelia u kleszczy pospolitych Ixodes ricinus oraz czynników mających wpływ na przenoszenie krętków Borrelia z kleszczy na ludzi w ramach projektu naukowego Narodowego Centrum Nauki. Oferujemy bezpłatne badania molekularne wykrywające materiał genetyczny krętków Borrelia u kleszczy pospolitych, które zostały usunięte ze skóry. Warunkiem uczestnictwa w badaniu jest:
1. dostarczenie usuniętego kleszcza (pocztą lub osobiście) wraz z wypełnionym zleceniem badania i świadomą zgodą na udział w badaniach do Laboratorium Diagnostyki Zarażeń Pasożytniczych i Odzwierzęcych AmerLab Sp. z o.o.
2. wypełnienie dwóch krótkich ankiet (on-line): (a) w ciągu 3 dni od dostarczenia kleszcza do laboratorium oraz (b) po upływie 8-10 tygodni od usunięcia kleszcza. Linki do ankiet zostaną przesłane na adres mailowy podany w zleceniu badania.
3. Czas oczekiwania na wynik: do 10 dni roboczych
4. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W badaniach mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Uwaga! Laboratorium AmerLab jest jedynie punktem przyjęcia materiału i nie udziela informacji na temat bezpłatnych badań kleszczy. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Badanie występowania krętków Borrelia u kleszczy nie jest medycznym badaniem diagnostycznym boreliozy u ludzi. Wykrycie w kleszczu materiału genetycznego krętków Borrelia nie jest jednoznaczne z zachorowaniem człowieka na boreliozę z Lyme. Ryzyko przeniesienia krętków Borrelia z kleszcza na żywiciela zależy mi. in. od czasu żerowania kleszcza. Wykrycie zakażenia serologicznymi testami diagnostycznymi z krwi człowieka możliwe jest po dopiero upływie 4-6 tygodni od momentu pokłucia przez kleszcza.
Projekt jest realizowany w ramach współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach projektu naukowego finansowego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Ważne informacje:
Zlecenie badania kleszcza - bezpłatne!
Jak usunąć kleszcza?
Po co badać kleszcza?
Obowiązek informacyjny dla osób zlecających badanie kleszcza